Tarjetas de negocio NFC

Paweł Choła, 2021-12-18 12:00:00

Tarjetas de negocio NFC

Las tendencias actuales acercan a los amantes de la modernidad a las tarjetas de negocio NFC. Le permiten compartir su información de contacto sin contacto acercando el móvil a unos 20 cm de un chip especial. Estas tarjetas de negocio le permiten presentar su empresa mediante un video cuidadosamente preparado, compartiendo la geolocalización y los datos más importantes, como el nombre y el número de teléfono. Son más o menos lo mismo que los identificadores regulares, pero los chips NFC los hacen dedicados a la era digital.

Czym są wizytówki NFC?

Wizytówki NFC (z ang. Near Field Communication) to nic innego jak nośniki danych w formie standardowych identyfikatorów firmowych zawierające odpowiednio zaprogramowany chip, który można zeskanować przy użyciu powszechnie dostępnych aplikacji (np. NFC Tools). Technologię tą znamy doskonale m.in. z kart płatniczych lub elektronicznych. NFC jest praktykowane od niedawna również w wizytówkach.

Wizytówki NFC (z ang. Near Field Communication) to nic innego jak nośniki danych w formie standardowych identyfikatorów firmowych zawierające odpowiednio zaprogramowany chip, który można zeskanować przy użyciu powszechnie dostępnych aplikacji (np. NFC Tools). Technologię tę znamy doskonale m.in. z kart płatniczych lub elektronicznych. NFC jest praktykowane od niedawna również w wizytówkach.

Jak działa NFC? - wizytówki multiloft w praktyce!

Technologia NFC została oparta na radiowym standardzie komunikacyjnym, w skład którego wchodzi pasmo 2 GHz, częstotliwość 13,56 MHz oraz przepustowość (106, 212, 424 lub 848 Kbit/s). Nawiązanie kontaktu pomiędzy dwoma urządzeniami — zakodowanym chipem, który oferuje wizytówka NFC oraz smartfonem lub tabletem jest możliwe dzięki częstotliwościom radiowym pasma ISM (bez wykorzystania przewodów i innych łączników). 

Co daje technologia NFC w wizytówkach?

Technologia NFC w wizytówkach umożliwia bezprzewodową wymianę danych. Wystarczy zeskanować chip i wczytać pełne informacje kontaktowe udostępnione przez kontrahenta. Główną zaletą tego rozwiązania jest szybkość i prostota, a także brak konieczności noszenia wizytownika, który jeszcze kilka lat temu był niezbędny na każdym spotkaniu biznesowym.

Jakie informacje powinny znajdować się na wizytówkach multiloft?

 • imię i nazwisko,
 • stanowisko,
 • numer telefonu,
 • adres siedziby firmy,
 • e-mail,
 • strona www,
 • wideo przedstawiające konkretny produkt lub usługę.

W celu wywołania wyjątkowego wrażenia na konsumentach należy przedstawić swój produkt lub usługę dodatkowo w formie wideo — pozwoli to interesantom kompleksowo zapoznać się z Twoją ofertą.

Wizytówki multiloft NFC - korzyści

Wizytówki multiloft NFC to przede wszystkim bezpieczeństwo, ekologia (wymagany znacznie mniejszy nakład identyfikatorów) oraz praktyczne zastosowanie. Warto również wspomnieć, iż osoby niepożądane nie będą w stanie nawiązać z nami kontaktu, ponieważ zakodowanie następujących danych (np. imię i nazwisko, e-mail, adres siedziby firmy, NIP) okaże się możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy drugie urządzenie będzie maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów od nas.

Wizytówki multiloft NFC - ilość informacji

Ilość informacji przypadająca na wizytówkę NFC zależy głównie od Twoich wstępnych założeń projektowych. Uważamy jednak, że powinny być to podstawowe dane kontaktowe (np. imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail), adres strony internetowej, a także ciekawy filmik YouTube opisujący profil wybranej działalności. 

Wizytówki NFC - jak przygotować odpowiedni projekt?

Wizytówki NFC nie różnią się szczególnie wyglądem od standardowych identyfikatorów firmowych. Są nieco droższe w produkcji, jednak wytwarza się ich zdecydowanie mniej. Otóż wystarczy dać je wszystkim pracownikom w firmie - klienci wówczas zeskanują od nich wizytówki przy pomocy telefonów, co pozwoli automatycznie zachować wszystkie dane i zaoszczędzić tony papieru, unikając rozdawania identyfikatorów każdemu interesantowi.

Pomimo tego, że potencjalny odbiorca nie otrzymuje wizytówki NFC do ręki - widzi ją, a co za tym idzie, warto zadbać o odpowiednie barwy wpasowujące się w aktualne trendy i zachowania konsumenckie. Najpopularniejszymi kolorami stosowanymi do konfiguracji NFC są m.in.:

 • pomarańczowy,
 • fioletowy,
 • czarny,
 • zielony,
 • żółty,
 • czerwony,
 • różowy,
 • biały,
 • granatowy.

W projekcie wizytówki Hola-Card wykorzystaliśmy kombinację wszystkich kolorów.

Co do rozmiarów nic się nie zmieniło - zarówno wizytówki standardowe, jak i NFC produkuje się w dwóch formatach (85 × 55 mm i 90 × 50 mm), jednak można zamówić indywidualne projekty dopasowane do specyfiki danej branży (np. kawiarnia - kształt filiżanki kawy).

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

#1 Ile kosztują wizytówki multiloft NFC?

Cena wizytówek multiloft NFC o standardowych rozmiarach oscyluje w granicach od 100 do 400 zł za 50 sztuk. Jest to cena dla tanich wizytówek  bez platformy analitycznej i możliwości zarobku przez program partnerski który jest ogromną korzyścią dla właścicieli firm.

Dlatego polecamy dla każdego przedsiębiorcy naszą wizytówkę Hola-Card by mieć kontrolę i wiedzę kto i kiedy otrzymał cenne informację poprzez udostępnienie kodu QR lub tagu NFC klientowi.


#2 Czy warto zainwestować w wizytówki multiloft NFC?

Wizytówki multiloft NFC są nieco droższe od identyfikatorów plastikowych lub foliowych, jednak budują wizerunek przedsiębiorstwa, jako nowoczesnego i podążającego z nurtem aktualnych trendów. Jeśli skupiasz się na nawiązywaniu trwałych relacji biznesowych - koniecznie zainwestuj w wizytówki Hola-Card!

Fuentes

https://www.chroma.pl/en/multiloft-business-cards
https://www.quora.com/What-benefits-brings-a-NFC-enabled-business-Card
https://www.youtube.com/watch?v=SIBbu55pAbU