NFC business cards

Paweł Choła, 2021-12-18 12:00:00

NFC business cards

Current trends bring fans of modernity closer to NFC business cards. They allow you to share your contact information without contact by bringing the smartphone approx. 20 cm from a special chip. These business cards allow you to present your company using a carefully prepared video, sharing geolocation and the most important data, such as name and phone number. They are roughly the same as regular identifiers, but NFC chips make them dedicated to the digital age.

Czym są wizytówki NFC?

Wizytówki NFC (z ang. Near Field Communication) to nic innego jak nośniki danych w formie standardowych identyfikatorów firmowych zawierające odpowiednio zaprogramowany chip, który można zeskanować przy użyciu powszechnie dostępnych aplikacji (np. NFC Tools). Technologię tą znamy doskonale m.in. z kart płatniczych lub elektronicznych. NFC jest praktykowane od niedawna również w wizytówkach.

Wizytówki NFC (z ang. Near Field Communication) to nic innego jak nośniki danych w formie standardowych identyfikatorów firmowych zawierające odpowiednio zaprogramowany chip, który można zeskanować przy użyciu powszechnie dostępnych aplikacji (np. NFC Tools). Technologię tę znamy doskonale m.in. z kart płatniczych lub elektronicznych. NFC jest praktykowane od niedawna również w wizytówkach.

Jak działa NFC? - wizytówki multiloft w praktyce!

Technologia NFC została oparta na radiowym standardzie komunikacyjnym, w skład którego wchodzi pasmo 2 GHz, częstotliwość 13,56 MHz oraz przepustowość (106, 212, 424 lub 848 Kbit/s). Nawiązanie kontaktu pomiędzy dwoma urządzeniami — zakodowanym chipem, który oferuje wizytówka NFC oraz smartfonem lub tabletem jest możliwe dzięki częstotliwościom radiowym pasma ISM (bez wykorzystania przewodów i innych łączników). 

Co daje technologia NFC w wizytówkach?

Technologia NFC w wizytówkach umożliwia bezprzewodową wymianę danych. Wystarczy zeskanować chip i wczytać pełne informacje kontaktowe udostępnione przez kontrahenta. Główną zaletą tego rozwiązania jest szybkość i prostota, a także brak konieczności noszenia wizytownika, który jeszcze kilka lat temu był niezbędny na każdym spotkaniu biznesowym.

Jakie informacje powinny znajdować się na wizytówkach multiloft?

 • imię i nazwisko,
 • stanowisko,
 • numer telefonu,
 • adres siedziby firmy,
 • e-mail,
 • strona www,
 • wideo przedstawiające konkretny produkt lub usługę.

W celu wywołania wyjątkowego wrażenia na konsumentach należy przedstawić swój produkt lub usługę dodatkowo w formie wideo — pozwoli to interesantom kompleksowo zapoznać się z Twoją ofertą.

Wizytówki multiloft NFC - korzyści

Wizytówki multiloft NFC to przede wszystkim bezpieczeństwo, ekologia (wymagany znacznie mniejszy nakład identyfikatorów) oraz praktyczne zastosowanie. Warto również wspomnieć, iż osoby niepożądane nie będą w stanie nawiązać z nami kontaktu, ponieważ zakodowanie następujących danych (np. imię i nazwisko, e-mail, adres siedziby firmy, NIP) okaże się możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy drugie urządzenie będzie maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów od nas.

Wizytówki multiloft NFC - ilość informacji

Ilość informacji przypadająca na wizytówkę NFC zależy głównie od Twoich wstępnych założeń projektowych. Uważamy jednak, że powinny być to podstawowe dane kontaktowe (np. imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail), adres strony internetowej, a także ciekawy filmik YouTube opisujący profil wybranej działalności. 

Wizytówki NFC - jak przygotować odpowiedni projekt?

Wizytówki NFC nie różnią się szczególnie wyglądem od standardowych identyfikatorów firmowych. Są nieco droższe w produkcji, jednak wytwarza się ich zdecydowanie mniej. Otóż wystarczy dać je wszystkim pracownikom w firmie - klienci wówczas zeskanują od nich wizytówki przy pomocy telefonów, co pozwoli automatycznie zachować wszystkie dane i zaoszczędzić tony papieru, unikając rozdawania identyfikatorów każdemu interesantowi.

Pomimo tego, że potencjalny odbiorca nie otrzymuje wizytówki NFC do ręki - widzi ją, a co za tym idzie, warto zadbać o odpowiednie barwy wpasowujące się w aktualne trendy i zachowania konsumenckie. Najpopularniejszymi kolorami stosowanymi do konfiguracji NFC są m.in.:

 • pomarańczowy,
 • fioletowy,
 • czarny,
 • zielony,
 • żółty,
 • czerwony,
 • różowy,
 • biały,
 • granatowy.

W projekcie wizytówki Hola-Card wykorzystaliśmy kombinację wszystkich kolorów.

Co do rozmiarów nic się nie zmieniło - zarówno wizytówki standardowe, jak i NFC produkuje się w dwóch formatach (85 × 55 mm i 90 × 50 mm), jednak można zamówić indywidualne projekty dopasowane do specyfiki danej branży (np. kawiarnia - kształt filiżanki kawy).

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

#1 Ile kosztują wizytówki multiloft NFC?

Cena wizytówek multiloft NFC o standardowych rozmiarach oscyluje w granicach od 100 do 400 zł za 50 sztuk. Jest to cena dla tanich wizytówek  bez platformy analitycznej i możliwości zarobku przez program partnerski który jest ogromną korzyścią dla właścicieli firm.

Dlatego polecamy dla każdego przedsiębiorcy naszą wizytówkę Hola-Card by mieć kontrolę i wiedzę kto i kiedy otrzymał cenne informację poprzez udostępnienie kodu QR lub tagu NFC klientowi.


#2 Czy warto zainwestować w wizytówki multiloft NFC?

Wizytówki multiloft NFC są nieco droższe od identyfikatorów plastikowych lub foliowych, jednak budują wizerunek przedsiębiorstwa, jako nowoczesnego i podążającego z nurtem aktualnych trendów. Jeśli skupiasz się na nawiązywaniu trwałych relacji biznesowych - koniecznie zainwestuj w wizytówki Hola-Card!

Sources

https://www.chroma.pl/en/multiloft-business-cards
https://www.quora.com/What-benefits-brings-a-NFC-enabled-business-Card
https://www.youtube.com/watch?v=SIBbu55pAbU